Lekcja przyrody w łysomickim lesie

Jesień kojarzy nam się z lasem i grzybami. Dlatego klasa 4a pojechała dzisiaj na zaproszenie pana leśniczego do lasu w pobliskich Łysomicach na lekcję przyrody. Pan leśniczy opowiedział nam o tym, dlaczego las rośnie stopniami, jakie są najbardziej popularne drzewa w jego lesie i jakie grzyby rosną na tych terenach. Porozmawialiśmy też o ekologii, ochronie środowiska i pozbieraliśmy śmieci na wskazanym fragmencie lasu. Oczywiście oprócz śmieci pozbieraliśmy również napotkane grzybki ( podgrzybki i maślaki...). Wiemy również, że do lasu nie wolno wjeżdżać samochodami, a auta zostawiamy na oznakowanych parkingach. Zakończyliśmy wycieczkę ogniskiem i pieczonymi kiełbaskami. Serdecznie dziękujemy Panu leśniczemu z Łysomic za zaproszenie i możliwość spaceru po pięknym, jesiennym lesie.

Autor: Małgorzata Sadzikowska