• Odwiedziny: 4432001

„Ja uczeń klasy pierwszej ...”

Dnia 13 października 2022 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli przedstawić to, czego się już nauczyli. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki i udzieliły odpowiedzi na bardzo ważne pytania.

Po zakończonej prezentacji nastąpił doniosły moment pasowania na ucznia. Aktu pasowania dokonały wychowawczynie: klasy I a Joanna Chmielewska, klasy I b Katarzyna Sielska. Następnie uczniowie złożyli na Sztandar Szkoły ślubowanie, które odczytała Pani dyrektor Marzanna Matyasik. Od tego momentu pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej. Dowodem były Akty Pasowania i legitymacje szkolne wręczone przez dyrektor szkoły. Najmłodsi otrzymali także słodycze ufundowane przez Radę Rodziców oraz zakładki do książek wykonane przez starszych kolegów i koleżanki ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Autor: J.Chmielewska i K.Sielska