29 września -Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Jest to jeden z tych dni, które na stałe wpisały się do szkolnego kalendarza wydarzeń. W naszej szkole  najstarsi uczniowie czytają najmłodszym koleżankom i kolegom. W tym dniu odwiedzamy też przedszkolaków w zaprzyjaźnionych placówkach. Uczniowie klasy VIII d czytali dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2, ósmoklasiści z VIII c spotkali się z maluchami  z Przedszkola Miejskiego nr 1, zaś dla naszych najmłodszych uczniów w naszej szkole czytała klasa VIII a. Wszyscy uczniowie biorący udział w akcji zasługują na słowa uznania. Wykazali się zaangażowaniem, dzięki czemu zaskarbili sobie sympatię i uwagę dzieci.  Dziewczynki z VIII d zadbały, by pojawił się miś, a jedna z nich założyła piżamę, co pozwoliło stworzyć idealny klimat do czytania, Fragmenty opowiadania zostały nawet wyśpiewane. Zarówno czytający, jak i mali słuchacze stanęli na wysokości zadania, dzięki czemu „głośne czytanie” upłynęło w przemiłej atmosferze, niosąc moc pozytywnej energii.

Dziękujemy naszym niesamowitym uczniom i przedszkolom za kolejny rok wspólnego czytania.

Autor: K.Brodzka i A.Łoboda