„Z podwórka do szkoły” - ślubowanie uczniów klas pierwszych

26.10.2021r. w sali gimnastycznej  naszej szkoły zebrały się dzieci z klas I wraz z wychowawczyniami: panią Małgorzatą Karaszewską i panią Zofią Dembek, przybyli ich rodzice i bliscy oraz dyrekcja – pani Marzanna Matyasik i pani Wiesława Burandt-Dejewska.

W nietypowy sposób rozpoczęła się uroczystość. Dzieci zaprosiły wszystkich obecnych w podróż do czasów, gdy królowały gry i zabawy podwórkowe. Śpiewając piosenkę „Bo co może mały człowiek” dzieci bawiły się różnymi zabawkami, w ruch poszły piłki, hula-hop, skakanki, hulajnogi. Były tańce i zabawy:   „Kółko graniaste” , „Stary niedźwiedź...”, „Ojciec Wirgiliusz uczył dzieci swoje...”. Po pierwszym dzwonku dzieci pobiegły do rodziców i wróciły przebrane w strój galowy i biret, gotowe do pasowania na ucznia, co nastąpiło, kiedy wychowawczynie podchodziły do każdego z olbrzymim piórem i wypowiadały zdanie „Pasuję Cię na ucznia”.

Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Pozostawili pamiątkę z  tej ważnej uroczystości - Akt Ślubowania podpisany poprzez pozostawienie odcisku palca przy swoim nazwisku. Jako dowód przynależności do społeczności szkolnej otrzymali legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy. Dzieci wręczyły specjalny list rodzicom. Treść nie jest tajemnicą, to bardzo ważne wskazówki dla każdego rodzica. Nie obyło się bez niespodzianek – były kuferki; zakładki do książek od Szkolnego Koła Wolontariatu i prezenty od rodziców. Po obowiązkowej sesji fotograficznej uczniowie klas I udali się do klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Autor: Izabela Swinarska-Ficerman