Międzynarodowy Dzień Kropki- The International Dot Day

Dzień Kropki na stałe wpisał się do naszego szkolnego kalendarza. Z tej okazji kolejny raz zaprosiliśmy uczniów do wspólnej zabawy, której motywem przewodnim była kropka. Inspiracją do działań dla uczniów i nauczycieli na całym świecie stała się książka "Kropka" Petera H. Reynoldsa.  W tym dniu  wszyscy muszą być „zakropkowani”. Mała kropka stała się symbolem naszych talentów i sprawia, że warto wierzyć w siebie i swoje możliwości.  Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło na szkolnym korytarzu, jak również na ubraniach dzieci.  W czasie lekcji oglądaliśmy  film „The Dot”, poznając przygody małej Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Najważniejsza jednak w tym dniu była radość naszych uczniów, wynikająca z tego, że za sprawą małej kropki mogli stać się wielkimi artystami.

Autor: Karolina Brodzka