List dyrektora szkoły na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy administracji i obsługi naszej placówki.

Właśnie dziś, 1 września  rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/22.

Jaki on będzie, zależeć będzie w dużej mierze od sytuacji epidemicznej w kraju, ale również od nas samych, jaką atmosferę stworzymy, czy przyjaźnie odnosić się będziemy do siebie, czy Uczniowie będą mieli dobrą motywację do nauki, a Nauczyciele wykorzystają oryginalne metody kształcenia?

Witam wszystkich Uczniów Naszej Szkoły, od tych najmłodszych z klas 0-III do najstarszych. Wszystkim nauczycielom i wychowawcom przesyłam moc pozytywnej energii; życzę samych miłych wrażeń i zadowolenia z pracy pedagogicznej. Klasie sportowej wspaniałych sukcesów olimpijskich, wszystkim ósmym klasom osobistego rozwoju, dobrych wyników egzaminów zewnętrznych i dostania się do wymarzonej szkoły średniej. Młodszym Dzieciom wiele radosnych chwil, przygód, szkolnych przyjaźni i powodzenia w nauce!

Drodzy Uczniowie: „Być starszym, to marzenie dzieci, a przecież czas tak szybko leci, mija godzina za godziną, nim się spostrzegłeś, rok upłynął. I nowa bije już godzina, nowy rok szkolny się zaczyna...”

Spójrzcie dookoła – Dzięki pozyskanym środkom unijnym na rewitalizację mamy już nowe boisko ogólne, sportowe wielofunkcyjne, skocznię, za halą OSiT bieżnię, z której również będziecie mogli korzystać. Teraz od Waszej kreatywności zależeć będzie upiększanie obejścia wokół, sadzenie kwiatów, dbanie o tereny zielone, poszanowanie sprzętu i dekoracji. To jest dla Was ! Informuję również, że w przestrzeniach wspólnych(toalety, korytarze, stołówka, biblioteka, sekretariat) obowiązują maseczki. Wejściem na teren obiektu ustanowiona jest bramka obok bramy głównej od strony ulicy Hallera. W żadnym wypadku nie przechodzimy przez teren zielony za salą gimnastyczną, nie mówiąc już o płotach.... Prosimy o zrozumienie i odpowiedzialne postawy dzieci, jak  i dorosłych.

Na zakończenie apeluję do uczniów, którzy już ukończyli 12 lat i ich rodziców. Będziecie mieli możliwość zaszczepienia się w najbliższych dniach w szkole przeciwko wirusowi SARS –COV 2, wiec skorzystajcie z tej propozycji Ministerstwa Zdrowia. W jaki sposób wszyscy zadbamy o naszą kondycję,  zależeć będzie od nas samych. Przed wakacjami życzyłam Wam, aby letnie słońce osuszyło łzy wylane na komputerowe klawiatury.

A dziś rzucam hasło: „Ale to już było i nie wróci więcej!”

Zatem, Avanti, Droga Młodzieży, Szanowni Państwo! POWODZENIA!

Marzanna Matyasik – dyrektor szkoły