Teatr uczy i bawi

Naszą szkołę odwiedził teatr objazdowy z Torunia „Pomarańczowy Cylinder”. Artyści przyjechali do nas z dwoma spektaklami, dla klas młodszych i starszych.

Dzieci z klas 0-3 obejrzały opowieść zatytułowaną „Leśne opowieści bardzo ważnej treści”. Wesołe zwierzaki: miś, wiewiórki, pszczoła, zając i egzotyczny gość ze zwariowanego lasu, opowiadały trzy historie. Każda z nich kończyła się pouczającym morałem. Obok aktorów w przedstawieniu udział wzięły też pacynki. Artyści wciągając dzieci w zabawę w swobodny sposób przekazują uniwersalne prawdy, które na co dzień powinny obowiązywać w ludzkim świecie: poszanowanie, czyjejś własności, szacunek do innych osób, posiadanie pasji i dbałość o własne bezpieczeństwo.

Starsi uczniowie byli widownią spektaklu „Alicja w krainie wagarów”, który odpowiada nam  na pytanie „Dlaczego warto chodzić do szkoły?” Spektakl miał charakter interakcyjny. Uczniowie wciągnięci w fabułę pełną humoru, sami znajdują odpowiedź na zadane pytanie. Postacie występujące w tym przedstawieniu w interesujący i zabawny dla uczniów sposób poruszają bardzo ważne tematy, jak profilaktyka uzależnień, negatywne skutki przesadnego używania komputera i telewizora, palenie tytoniu, pozytywne wartości płynące z chodzenia do przedszkola i szkoły.

Dzień z teatrem był okazją do świetnej zabawy, a przy tym przekazania uczniom właściwych wzorców i norm zachowań w sposób przyjemny, prosty i radosny.

Autor: Karolina Brodzka