„Chrońmy powietrze – przeciwdziałajmy niskiej emisji”

Dzień, 29 listopada 2017 roku, wypełniony był w naszej szkole edukacją ekologiczną. Dzisiaj pojawili się członkowie Stowarzyszenia „Tilia” ze Szkoły Leśnej na Barbarce z mobilnym stanowiskiem edukacyjnym „Chrońmy powietrze – przeciwdziałajmy niskiej emisji”.

W jego ramach odbyły się warsztaty edukacyjne oraz działania ogólnodostępnego punktu ekologicznego. W trakcie warsztatów uczniowie dowiedzieli się jakie są źródła zanieczyszczeń atmosfery i sposoby przeciwdziałania im. Poznali zagadnienia związane z niską emisją oraz przyczyny powstawania smogu i kwaśnych deszczy. Stanowiska edukacyjne prezentowały plansze m.in. z odnawialnymi źródłami energii,  mapami zanieczyszczeń powietrza na terenie województwa kujawsko – pomorskiego, wpływem zanieczyszczeń powietrza na zdrowie ludzi i na stan środowiska przyrodniczego. Dzieci pod okiem prowadzących rozwiązywały krzyżówki, zadania, quizy. W edukacji ekologicznej wzięli udział uczniowie klas czwartych, piątych, szóstych i  siódmych.

Autor: Bożena Majewska