Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

XXXVIII KOPERNIKAŃSKIE MARSZE NA ORIENTACJĘ

KMNO

7 lutego 2015r. grupa uczniów z SKKT wybrała się do Torunia na Kopernikańskie Marsze na Orientację. Na trasie uczestnicy korzystali ze specjalnej mapy oraz mini przewodnika „TORUŃ SPACERKIEM” ze szczegółowym opisem miejsc i obiektów na trasie. Była także możliwość nieodpłatnego zwiedzenia dwóch muzeów w pobliżu trasy marszu: Domu Kopernika oraz Muzeum Podróżników z kolekcją Tony’ego Halika. Długość trasy wynosiła ok. 3 km dla początkujących. Ogólnie trasa nie była skomplikowana ; nie trzeba się było obawiać pobłądzenia, bo przebiegała wyłącznie w obrębie starówki, można więc było się skupić na podziwianiu zabytków. Nie rozpieszczała nas tylko pogoda: przenikliwe zimno i ślizgawka na chodnikach utrudniały maszerowanie. Rozgrzaliśmy się dopiero gorącą herbatką w Mc Donaldzie.

Autor: Wiesława Burandt-Dejewska