Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Ludzie listy piszą...

Dzisiaj w Kąciku Młodego Literata prezentujemy listy pisane przez uczennice klas szóstych. Umiejętność pisania tradycyjnych listów zanika na rzecz e-maili czy sms-ów. A my pokazujemy, jak w ciekawy sposób można opowiedzieć przyjaciółce o minionych feriach :)

Chełmża, 22.02.2017

Cześć!

Jak wiesz ostatnio nie pisałam do Ciebie, ponieważ miałam bardzo mało czasu ze względu na ferie zimowe, które chciałam spędzić z rodziną, ale wreszcie do Ciebie piszę i opowiem o moich dniach wolnych.

Tegoroczne wakacje zimowe miałam spędzać jak zwykle - u babci, ale okazało się, że wcale tak nie będzie. Spedziłam je wiesz gdzie?- W Norwegii! Razem z całą rodziną  wybraliśmy się tam w góry, gdzie bylismy cały tydzień! Muszę przyznać, że nie doceniałam tego kraju, ale teraz wiem, że jest naprawdę ciekawy. Chodzilismy po różnych szlakach, a nawet po najdłuższym, który ma ok. 1846m. Prowadzi on na górę Skåla. Widok ze szczytu tej góry był przepiękny! Ale to nie wszystko. Jeździlismy na nartach, łyżwach, pojechaliśmy później do miasta, gdzie byliśmy dodatkowe dwa dni! To były naprawdę cudowne chwile!

Z niecierpliwością czekam na list od Ciebie, mam nadzieję, że opowiesz mi o swoich feriach zimowych. Serdeczne uściski i pozdrowienia dla Ciebie i Twojej rodziny!

Milena Roszak

Chełmża, 16 lutego, 2017 r.

Cześć Martyna,

Niedawno skończyły mi się ferie, więc piszę do Ciebie ten list, aby trochę Ci o nich opowiedzieć, bo mimo iż nigdzie nie wyjechałam, miło je spędziłam.

W ferie wyprawiałam swoje urodziny, więc przyszli do mnie znajomi, bawiliśmy się świetnie, szkoda, że nie było Cię z nami. Od rodziców dostałam swój wymarzony prezent! Wiele razy spotykałam się ze znajomymi oraz odwiedzałam rodzinę. Nauczyłam się i poćwiczyłam wiele rzeczy, na które zwykle brakowało mi czasu.

Mam nadzieję, że list szybko dojdzie i równie szybko mi odpiszesz, i opowiesz o swoich feriach, jestem ich bardzo ciekawa! Do zobaczenia w szkole.

Pozdrawiam,

Klaudia Huzarska

Cześć Aniu!

Niestety ferie dobiegły końca i czas wracać do szkoły. Bardzo było mi przykro, kiedy musiałam pożegnać się z moją ukochaną babcią. Spędziłam u niej bardzo miło wolny czas. Dlatego chciałabym Ci opowiedzieć o moich przeżyciach.

Razem z rodzicami i moją starszą siostrą pojechaliśmy w góry do babci. Nieopodal jej domu znajduje się skocznia narciarska. Wielką radość sprawiło mi kibicowanie skoczkom narciarskim. Spróbowałam też swoich sił w jeździe na nartach, ale okazało się to bardzo trudne. Po tej przygodzie miałam wiele siniaków, więc moja babcia zaproponowała, że następnego dnia pojedziemy wszyscy do kina. Siedząc w wygodnym fotelu z zaciekawieniem oglądałam film – „Sing”. Kolejnego dnia moi starsi kuzyni zabrali mnie i moją siostrę na kręgle i bilard. W tym czasie rodzice zamówili nam dania góralskie, które zjadłam z wielkim apetytem. W drugim tygodniu chodziłam z babcią na spacery po lesie, lepiłam bałwana z kuzynostwem, jeździłam na łyżwach. Każdego wieczora czytałam mojej babci książkę, ponieważ ma problemy ze wzrokiem. Ostatniego dnia pojechaliśmy do miasta kupić oscypki. Nie mogłam uwierzyć, że to już koniec wolnego czasu spędzonego razem z rodziną.

Ferie spędziłam fenomenalnie. To były jedne z najlepszych chwil w moim życiu. Koniecznie napisz jak ty spędziłaś ferie! Ściskam Cię.

Twoja przyjaciółka

Kinia Mazur