XL Kopernikańskie Marsze na Orientację ALMA MATER

m

Imprezy na orientację to ciekawy sposób aktywnego spędzania wolnego czasu. Członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego SP2 i SP3 w sobotę 25 lutego 2017r. wzięli udział w XL Kopernikańskich Marszach na Orientację w Toruniu. Organizatorami imprezy byli: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, OM PTTK Toruń oraz Klub Imprez na Orientację SKARMAT.

Uczestnicy imprezy poruszając się według mapy, przedstawiającej plan Kampusu UMK w Toruniu oraz otaczającego go terenu odnajdywali punkty kontrolne. Do odpowiednich punktów kontrolnych należało dopasować rozmieszczone obok mapy zdjęcia obiektów, a także opis powiązany z danym miejscem i zdjęciem. Była to więc doskonała okazja wykazania się nie tylko umiejętnością czytania i korzystania z informacji zawartych na mapie, ale także spostrzegawczością i wiedzą. Zadowoleni, pełni wrażeń zajechaliśmy jeszcze na posiłek do restauracji McDonald’s.

I tak kolejna turystyczna sobota dostarczyła nam wielu wrażeń, uśmiechu, okazji do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu w gronie rówieśników.

Autor: M.Grubecka i B.Majewska