Wtorek, 2024-04-23

ŚWIATŁEM NAPEŁNIŁ NOC - JASEŁKA 2016

„JASEŁKOWA ŁEZKA –HUMORESKA”

20 GRUDNIA 2016

„Znowu minął rok, znów za oknem pada śnieg.

Blask choinki w domu lśni, bo świąteczne idą dni.

Kolędnicy  odwiedzają każdy dom,

Dzwonią sanie pośród zasp, bo kolędy nadszedł czas.”

Święta Bożego Narodzenia zajmują szczególne miejsce w sercu każdego z nas.  Boże Narodzenie to jedno z najważniejszych świąt kościelnych, obchodzone na pamiątkę Narodzenia Jezusa. Obok wymowy religijnej, posiada ogromny wymiar rodzinny. Łagodzi nastroje, raduje serca, przysparza miłości. Niesie nadzieję, jak każde narodziny. W polskiej tradycji Święta Bożego Narodzenia wiążą się z wystawianiem teatralnych przedstawień o narodzinach Chrystusa - tak zwanych jasełek. Są one wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich.

Okres Bożego Narodzenia to okres radości, życzliwości i przebaczania. Tajemnica Betlejemskiego żłóbka napawa nas nadzieją. Nadzieją nastraja nas również Nowy Rok. Wybiegamy myślą w przyszłość i liczymy na to, że będzie on dobry, spokojny i pomyślny.

Tego roku podobnie, jak i w ubiegłych latach odbyło się przedstawienie jasełkowe połączone z przedświątecznym kiermaszem. Jest to  tradycja naszej szkoły. Tym razem spektakl świąteczny został przygotowany przez uczniów klas drugich pod opieką wychowawców i bez wątpienia wprowadził  nas w  świąteczny nastrój.

JASEŁKOWA ŁEZKA – HUMORESKA, to scenariusz, który wyróżnia  spora dawka humoru zawartego w dialogach, ale nienaruszająca i niebanalizująca historii Bożego Narodzenia. Dzieci lubią bawić się w teatr, a jasełka im to umożliwiły. Ich poczynaniom towarzyszyły zabawne dialogi przeplatane narracją i pięknymi piosenkami oraz pastorałkami.

Przy tej okazji serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców oraz wszystkim Rodzicom zaangażowanym w organizację spektaklu, przygotowanie kiermaszu bożonarodzeniowego oraz pięknych strojów dla swoich pociech, za wkład i poświęcenie dla całej społeczności szkolnej.

Wesołych Świąt!!!

K.Brodzka A.Piphanz