ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

"Witajcie w świecie wiedzy"

Pasowanie na ucznia to ważne wydarzenie w życiu każdej szkoły. W piątkowe popołudnie 21 października uczniowie klasy Ia złożyli uroczyste ślubowanie w obecności Dyrekcji Szkoły p. dyrektor Marzanny Matyasik i p. wicedyrektor Wiesławy Burandt - Dejewskiej, przewodniczącej Rady Rodziców p. Barbary Czajkowskiej, nauczycieli oraz rodziców.

Uroczystość poprowadziła p. Jolanta Tarkowska, która na początku powitała przybyłych gości, a przede wszystkim bohaterów dzisiejszego dnia, czyli uczniów klasy pierwszej.

Następnie po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego odbyła się część oficjalna. Wychowawczyni Joanna Chmielewska dokonała pasowania na ucznia. Potem Pani Dyrektor odczytała tekst ślubowania, który uczniowie zgodnie powtórzyli.

Po tak doniosłej chwili głos zabrała p. dyr. Marzanna Matyasik, która życzyła najmłodszym ciekawości świata, satysfakcji ze zdobywania wiedzy oraz dużo radości w każdym dniu nauki. Kilka ciepłych słów skierowała również do uczniów przewodnicząca Rady Rodziców p. Barbara Czajkowska.

Zgodnie z tradycją na pamiątkę dzisiejszej uroczystości wszyscy pierwszoklasiści otrzymali Akt Pasowania, tarczę z logo naszej szkoły, a także słodką niespodziankę.

Gdy dzieci już oficjalnie dołączyły do grona uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Chełmży, nadszedł czas na zaprezentowanie ich artystycznych umiejętności.

Po uroczystości wszyscy uczniowie z wychowawczynią i rodzicami udali się do swojej sali na słodki poczęstunek.

Autor: Joanna Chmielewska