Wizyta IV b w Wiejskim Gospodarstwie Edukacyjnym BabaLuda

We wtorek, 18 października br. uczniowie kl. IV b gościli w wiejskiej zagrodzie BabaLuda w Parowie Falęckiej. Uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych " Żniwa dyniowe". Ich zwieńczeniem była degustacja placuszków dyniowych, które dzieciom bardzo smakowały. W czasie wizyty także można było przygotowywać kapustę do kiszenia, doić kozę, przytulać i głaskać różne zwierzęta. Dużym powodzeniem cieszyły się zabawy na drewnianym torze przeszkód oraz gra w piłkę nożną. Gdy dzieci chciały odpocząć  mogły w stodole- skansenie ogrzać się przy wiejskiej kuchni z fajerkami. BabaLuda gościła nas ciepło, rodzinnie i domowo. Miejsce to ma niepowtarzalny urok i klimat starej, polskiej wsi i wielu z nas przypominało wizyty u babci lub cioci na wsi. Wyjazd był bardzo udany i wszystkim sprawił wiele radości.

Autor: Alina Duda