Zajęcia profilaktyczne „Świadomi zagrożeń”

Rozwój współczesnego świata przynosi wiele udogodnień w życiu, ułatwienia w komunikacji między ludźmi, w pozyskiwaniu i przekazywaniu informacji, w nauce, zakupach i w wielu innych sferach życia, ale jednocześnie pojawiają się nowe zagrożenia, których kiedyś nie było.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w specjalnych zajęciach mających uświadomić im przede wszystkim zgubny wpływ narkotyków na organizm człowieka oraz niebezpieczeństwa związane z komputerami, Internetem.

13.10..16r. gościła w szkole pani Marzena Tomaszewska-Gdak z Towarzystwa „Powrót z U” i prowadziła najpierw dwie godziny zajęć profilaktycznych dla klasy VIb, następnie dla klasy VIa.

Podczas pierwszej godziny zajęć uczniowie dowiedzieli się, jakie są cyberzagrożenia, zastanawiali się, czy nie zauważają u siebie niepokojących symptomów uzależnienia od komputera, tableta, smartfona czy innych tego typu urządzeń, otrzymali informację, gdzie zgłosić się o pomoc.

Druga godzina spotkania poświęcona była niebezpieczeństwom związanym z narkotykami, dopalaczami. Przedstawione zostały negatywne skutki zażywania narkotyków na organizm człowieka, aspekty prawne, miejsca, w których można szukać pomocy.

Autor: Izabela Swinarska-Ficerman