Z WIZYTĄ W WORDZIE

26 września klasy IIc i IId udały się z wizytą do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Toruniu. Przez 1,5 godziny uczniowie uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach.

Mogli wykazać się wiedzą z zakresu ruchu drogowego odpowiadając na pytania zadawane przez panią prowadzącą zajęcia. Dotyczyły one bezpieczeństwa przechodniów, jak też  pasażerów w ruchu drogowym. Dzieci wzięły udział w quizie ze Spongebobem i co najważniejsze ćwiczyły prawidłowe zachowania na specjalnie do tego przygotowanym placu.  Uczniowie mieli okazję poruszać się po przejściach dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej, ale również z sygnalizacją. Trzeba przyznać, że nasi drugoklasiści bardzo sprawnie wcielali się w rolę przechodniów i kierowców. Wykazali się też dużą wiedzą na temat przepisów i zasad obowiązujących w ruchu drogowym. Nagrodą za aktywne uczestnictwo w zajęciach była jazda go-kartami, co także było okazją do ćwiczeń prawidłowych zachowań. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci otrzymały kolorowanki, będące podsumowaniem zebranych na zajęciach informacji. Zapraszamy do naszej galerii z wycieczki.

Autor: Karolina Brodzka