Biegi przełajowe w Olku

13 grudnia 2015 roku odbył się I bieg przełajowy zorganizowany w Olku przez Uczniowski Klub Sportowy Copernicus „ Akademię Michała Kwiatkowskiego”.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 4-6 oraz zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dwójka” Chełmża w składzie: Aleksandra Jaworska, Miłosz Makarowicz, Jakub Warjas, Martin Strzyżewski, Maja Siemieniecka, Wiktoria Wilińska, Bartosz Orczykowski, Sylwester Jaworski, Jakub Zieliński, Michał Jasiński (były uczeń naszej szkoły, obecnie uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Toruniu i zawodnik UKS „Dwójka” Chełmża) oraz Kinga Szmania (uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Chełmży i zawodniczka UKS „Dwójka” Chełmża). Uczniowie rywalizowali na trzech dystansach w zależności od rocznika. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale. Nasi uczniowie i zawodnicy potwierdzili swoje umiejętności motoryczne, bardzo dobrze spisując się na wymagającej trasie przełajowej. Aleksandra Jaworska zajęła I miejsce w swojej kategorii a Kinga Szmania  ukończyła bieg na III pozycji. Po ukończeniu trasy zawodnicy mogli posilić się własnoręcznie upieczoną kiełbaską na ognisku. Ogromną atrakcją była też możliwość spotkania się z trzema olimpijczykami: Łukaszem Pawłowskim (srebrnym medalistą Igrzysk Olimpijskich z Pekinu w 2008 roku), Arturem Rozalskim (uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich z Sydney 2000 rokui z Aten w 2004 roku) i Marcinem Mientkim (złotym medalistą mistrzostw Europy w sprincie olimpijskim i uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich z Sydney z 2000 roku). Wszystkim uczestnikom biegu gratulujemy uczestnictwa tym bardziej, że ten niedzielny poranek nie rozpieszczał zawodników. Przez cały czas padał deszcz, chociaż nie przeszkodziło to we wspaniałej zabawie.

Autor: Krzysztof Dembiński