II Rajd Śladami Błogosławionego

b

30 maja braliśmy udział w II Rajdzie Śladami Błogosławionego organizowanym przez Gimnazjum nr 1 w Chełmży. Uczniowie klas trzecich, czwartych i piątych szli trasą ulicami Chełmży przygotowaną dla kategorii TP. Naszym instruktorem była pani Iwona Wierzbicka z SP3. Trasa rajdu przebiegała ulicą Polną, Chełmińską, Rybaki, bł. Juty Hallera i Sądową. Zadania nie polegały tylko na odnalezieniu punktów kontrolnych (lampionów), ale też na rozpoznaniu miejsc ze zdjęć, odszukaniu numeru domu czy policzeniu zawiasów na bramie. Było ciekawie! Wypełnialiśmy  też test o życiu Stefana Frelichowskiego. Później okazało się, że najlepiej napisały go Weronika Belska i Wiktoria Gerke z klasy IV c oraz Dominika Marko z klasy Va. Impreza zakończyła się w klubie "Włókniarz" nad jeziorem, przy ognisku, z gitarą i kiełbaskami. Losowaliśmy też nagrody. Nikt nie wyszedł z pustymi rękoma. Dziękujemy organizatorom i .... do zobaczenia za rok.

Autor: Katarzyna Gajewska