POKOCHAJ PLUSZOWEGO MISIA

Dzień Pluszowego Misia każdego roku  obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.   Miękki, puchaty i taki z łatką jest najmilszą zabawką,  najlepszym przyjaciel dzieci i niezastąpioną przytulanką. Tym razem obchody były nietypowe, bo w wersji on -line.

Głównym celem popularyzacji w naszej szkole tego święta jest przypomnienie takich wartości: jakimi są dzieciństwo, beztroska zabawa, przyjaźń, miłość, ciepło. Z tymi słowy łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw.

Historia misia sięga roku 1902 , podczas jednego z polowań prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jego towarzysz łowów postrzelił młodego niedźwiadka. Gdy przyprowadził zwierzątko do prezydenta, ten widząc przerażenie malca kazał go uwolnić. Epizod ten przedstawiono na rysunku, co stało się inspiracją do produkcji pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy, za specjalnym pozwoleniem prezydenta.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i urocze zdjęcia do galerii!

Autor: K.Brodzka, W.Burandt-Dejewska