Świętujemy urodziny szkoły!

Poniedziałek – 16 listopada – to bardzo ważny dzień dla naszej uczniowskiej społeczności. Nasza ukochana „dwójeczka” obchodziła 122 urodziny!

t

Mieliśmy dzień wolny od lekcji, ale  nie od spotkań on-line. W świętowaniu nie przeszkodziła nam pandemia. W fotorelacjach będziecie mogli zobaczyć, że świętować można również na odległość, nie przebywając w murach szkolnych, tylko w domu – przed ekranem komputera. Odświętnie ubrani – śpiewaliśmy naszej „dwójeczce”-  „sto lat”…

Była szkolna prezentacja, był Escape Room, ciekawostki, były wariacje na temat liczby 122, życzenia, wierszyki i śpiewy dla szkoły!

Wyszedł nam NAJLEPSZY APEL ŚWIATA ON-LINE!

Słowa uznania dla wszystkich uczestników, podziękowania dla wychowawców, nauczycieli, rodziców zaangażowanych w organizację i przebieg święta popularnej „dwójki”!

Jesteście najlepsi!!!

Życzenia od klasy 6d:   Szanowna Jubilatko! Dziś obchodzimy Twoje 122 urodziny. Z tej okazji Ci życzymy dużo online gości i z dzieci samych radości. Żebyś uczniów w swych murach jak najszybciej ponownie gościła i szczęśliwa zawsze była. Wszyscy pięknie dziś ubrani zawsze będą o Tobie pamiętali. To wszystko dla Ciebie Kochana - będziesz w ojczyźnie swej niezapomniana!

Droga Szkoło!

Gdy Cię zobaczę, wstaję z uśmiechem bo jesteś mądrością, a nie przykrym pechem.

Mimo wieku Twego dojrzałego, ucz nas dalej - To coś pięknego.

Nie jesteś tylko szkołą, jesteś też naszą Matką wesołą.

Żebyś dalej nas uczyła i szanowała, i w przyszłości z dumą nas wspominała. Żebyś mogła dalej spojrzeć niż za swe mury, dzień bez Ciebie to dzień ponury. Zostać z Tobą - pomysł szalony, ale dla wielu wymarzony!

Wszystkiego Najlepszego!

Uczniowie 6a z wychowawczynią.

Nasza Szkoła Święto swoje dzisiaj ma.

Jest pomocna i wesoła na raz dwa.

Każdy do niej chodzić chce, bo w niej uczyć lubi się.

Przez te wszystkie lata rozkwitała i coraz więcej dzieci przyjmowała.

Przynosi wiele radości i z każdym rokiem więcej mądrości.

Lena Graczkowska 1b

Kochana Dwójeczko !!!

Życzymy Ci:

• Szybkiego powrotu uczniów do szkoły
  • Abyś uczyła nas jak najdłużej
  • Aby każdy uczeń czuł się w Twoich murach bezpiecznie
  • Abyś miała wyremontowane boisko
  • Aby nigdy nie zabrakło budżetu na szkołę
  • Aby uczniowie o Ciebie dbali
  • Aby w Twoich murach uczyli się tylko dobrzy uczniowie- tacy jak MY !
  • Abyś miała wyremontowaną salę gimnastyczną
  • Abyś w każdej Sali posiadała tablicę interaktywną
  • Aby w każdej Sali działał szybki internet
  • Aby wszystkie Twoje sale były odnowione
  • Abyś w salach miała nowe ławki i krzesła
  • Aby podczas lekcji Twoi uczniowie pracowali na tabletach a nie w zeszytach
  • NASTĘPNYCH 1000 LAT ŻYCIA

Uczniowie klasy 6c z wychowawczynią

Z Tobą zawsze jest wesoło.

Super stopnie tu dostaję,

często jestem uśmiechnięty,

choć nie zawsze bywam „święty”.

Nasza Dwójeczko ukochana, ślemy życzenia już od rana.

Tętnij życiem długie lata i bądź zawsze drugim domem dla każdego uczniaka!

klasa Va

Nasza Kochana Szkoło!

Z okazji Twoich 122 Urodzin życzymy Ci, żebyś już nigdy nie stała pusta i zawsze słyszała gwar i hałas Twoich uczniów. Żebyś była coraz piękniejsza i świetnie wyposażona oraz bezpieczna i życzliwa, taka, by każdy uczeń z przyjemnością do Ciebie przychodził.

Szanowna Jubilatko! Dla nas zawsze będziesz NASZĄ Szkołą Podstawową nr 2, którą pokochaliśmy już na zawsze.

Twoi uczniowie z klasy IVa

Szanowna Jubilatko!

Z okazji Twojego 122- lecia istnienia życzymy wielu lat funkcjonowania w dobrej kondycji.

Oby nigdy w Twoich murach nie zabrakło radosnego gwaru uczniów i ich nauczycieli.

Życzymy dużego grona prawdziwych przyjaciół i kolejnych pięknie zapisanych kart historii, by Twoje otoczenie zachwycało zielenią, a wnętrza -nowością oraz by Twoja „dusza” 122-latki wyróżniała Cię na tle innych szkół.

Wszystkim Uczniom życzymy rozwinięcia skrzydeł, wytrwałości w dążeniu do celów i realizacji planów, a Nauczycielom i Dyrekcji satysfakcji na co dzień i wielu sukcesów w pracy pedagogicznej

i wychowawczej.

Niech w murach Szanownej Jubilatki kształtowane będą prawdziwe wartości życiowe, niech rodzą się najpiękniejsze marzenia, niech tu dorastają najbardziej twórczy i utalentowani młodzi ludzie. 100 lat Dwójeczko!!!

Uczniowie kl. 8b z wychowawczynią

Autor: K.Gajewska, M.Sadzikowska, M.Fischer