V EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO „BYĆ JAK IGNACY”

Uczestnicy działającego w klasie II a Dziecięcego Laboratorium Naukowego przystąpili w tym roku szkolnym do V edycji programu edukacyjnego „Być jak Ignacy – Nauka to przyszłość”, którego organizatorem  jest Fundacja PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza, a swoim  patronatem objęło MEN .

Celem programu jest popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej, rozpowszechnianie wiedzy na polskich naukowców oraz ich wynalazków, odkryć i dokonań, popularyzacja nauk matematyczno-technicznych i historii polskiej myśli technicznej, kształcenie postaw patriotycznych, promowanie działań edukacyjnych opartych na aktywnym doświadczaniu, obserwowaniu, tworzeniu sytuacji bliskich naukowym dziedzinom wiedzy.

Autor: Katarzyna Sielska