Z Alicją w Krainie Czarów

Uczniowie klasy 6c rozpoczęli realizację projektu, będącego pomysłem aktorów i mentorów z toruńskiego teatru Wilama Horzycy. Motywem przewodnim jest baśń. W tym  wypadku, uczniowie  mogli przenieść się do magicznego świata Alicji. Ten rodzaj literatury został wykorzystany do pracy z dziećmi, jako narzędzie edukacyjne i twórcza metoda pracy. Warsztaty dla naszych uczniów poprowadziły panie: Matylda Podfilipska oraz Katarzyna Peplińska- Pietrzak.

Okazuje się, że wielkie przygody przychodzą do nas  zupełnie nieoczekiwanie. Tak też dzieje się w przypadku Alicji. Jej wędrówka po Krainie Czarów jest niezwykła, pełna zaskakujących zdarzeń, a spotkane przez nią postaci są dziwne, śmieszne i straszne, ale przede wszystkim pomagają jej poznać samą siebie. „Alicja w Krainie Czarów” to opowieść o dorastaniu i odkrywaniu samego siebie, a ogromna moc baśni i wartości, które za sobą niesie ma dzieciom w tym pomóc.

Autor: Karolina Brodzka