PRZENOSIMY SIĘ DO ŚWIATA BAŚNI – czy to jest możliwe w szkole?

Na to pytanie odpowiedzą uczniowie klas czwartych szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmży, po zakończeniu projektu Baśń - narzędzie pracy z dziećmi", który jest realizowany w ramach dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przy współpracy z zaprzyjaźnionym już z nami Teatrem Horzycy z Torunia.

Koncepcja powstała w inspiracji tegoroczną premierą „Alicji w Krainie Czarów” w reżyserii Pawła Paszty oraz teorią austriackiego psychologa i pedagoga Bruno Bettelheima, dotyczącą baśni jako narzędzia wspierającego rozwój emocjonalny dziecka.

Projekt podzielony jest na kilka etapów. Jesteśmy już po I części, kiedy to w dniu 7 października 2020 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie przygotowujące do pracy z baśnią, polegające na uruchomieniu wyobraźni, myślenia dywergencyjnego,  opisach zdarzeń, postaci, wcielaniu się w role, „ożywianiu” przedmiotów, pogłębianiu znajomości twórczych metod teatralnych.

Warsztaty z komunikacji prowadziła p. Katarzyna Pągowska – pedagog teatru i koordynatorka projektu.

Zapraszamy na relację fotograficzną. Na dalsze efekty pracy musicie cierpliwie poczekać do początku listopada.

Marzanna Matyasik wraz z uczniami kl. IVa – b