Sportowcy Roku 2019/2020

Co roku nauczyciele wychowania fizycznego wybierają najlepszych sportowców. Są to uczniowie, którzy reprezentują szkołę w wielu zawodach sportowych a często trenują poza szkołą inne dyscypliny sportowe i osiagają w nich sukcesy.

Marta Marchlewska – jest uczennicą klasy VIIIa. Od czwartej klasy bardzo zaangażowana w życie sportowe naszej szkoły. Wielokrotnie reprezentowała  SP2 w zawodach na szczeblu miejskim, powiatowym i wojewódzkim, zdobywając wiele medali i wielokrotnie wraz z zespołem stając na różnych stopniach podium. Zawodniczka uniwersalna, potrafi grać w wiele dyscyplin sportowych na wysokim poziomie. Od unihokeja, przez koszykówkę, piłkę ręczną po siatkówkę. Kapitan zespołu, podstawowa atakująca.

Weronika Chojnacka – uczennica klasy VIIIa.  Przez ostatnich pięć lat wielokrotnie reprezentowała naszą szkołę w zawodach sportowych na różnym szczeblu i zdobywała z zespołem wysokie miejsca. W grach zespołowych etatowy obrońca. Jej pasją jest karate, które uprawia od lat. Największe sukcesy w  wybranej i trenowanej dyscyplinie osiągnęła w minionym roku szkolnym. Weronika jest aktualną Mistrzynią Polski Juniorów Federacji Kyokushin Karate. Wygrała również plebiscyt na najlepszego sportowca miasta Chełmży.

Wojciech Więcławski – uczeń klasy VIIIb. Od czwartej klasy Wojtek jest bardzo mocno zaangażowany w życie sportowe szkoły. Wielokrotnie reprezentował SP2 w wielu zawodach na szczeblu miejskim, powiatowym i wojewódzkim, zdobywając medale - wielokrotnie wraz z zespołem stawał na różnych stopniach podium. Kapitan i rozgrywający reprezentacji. Mózg zespołu i świetny egzekutor. Wojtek od kilku lat gra piłkę siatkową, dojeżdżając kilka razy  w tygodniu do  Torunia na treningi. W tegorocznych Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej – najlepszy zawodnik turnieju. Otrzymał powołanie do Kadry Wojewódzkiej Młodzików do Turnieju Nadziei Olimpijskich.

Wszystkim naszym sportowcom życzymy wielu  sukcesów w przyszłości! Rozwijajcie się, jesteśmy z Was dumni!

Małgorzata Sadzikowska

Mariusz Bogalecki