Klasy VIII w Młynie Wiedzy

27 lutego klasy ósme naszej szkoły wraz z nauczycielem fizyki wybrały się na wycieczkę edukacyjno- integracyjną. Zaczęliśmy od Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Przez około dwie godziny zwiedzaliśmy interesujące i  pouczające wystawy np. wystawa o patriotyzmie dała nam do myślenia nad odpowiedziami na pytania: Jak chcielibyśmy żeby wyglądała Polska? Co cenimy w Polsce? Dlaczego kochany Polskę?

Oprócz tego p. Bagińska mogła wprowadzić nas w nowy temat lekcji jakim był światłowód. Mogliśmy zobaczyć fizykę na żywo obserwując uwięzienie wiązki światła w strumieniu wody. Mogliśmy także rysować światłem i układać "żywe" puzzle z  człowieka gdy bawiliśmy się organami ciała ludzkiego. Nie zapominając także o naszych opiekunkach mieliśmy szansę zwyczajnie pobawić się razem np. w domku na drzewie albo na statku pirackim i śmiejąc się niczym dzieci, które mamy w sobie, ale o których tak często zapominamy lub próbujemy je ukryć dorastając. Mieliśmy szansę zintegrować nasze klasy (co było nam bardzo potrzebne)  ucząc się, popisując się, wspólnie śmiejąc się ze swoich upadków, ganiać się oraz mieć specyficzną lekcję wychowania fizycznego podczas jazdy na łyżwach. Całą wycieczkę można podsumować słowami, że spędziliśmy wspólnie dzień, ucząc się i integrując.

Autor: Julia Mieloch 8a