Czwartek, 2024-03-28

Imieniny: Anieli, Kasrota

• Kartka z kalendarza

Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w Piłce Siatkowej Chłopców

14 stycznia hala OSiT w Chełmży gościła najlepszych siatkarzy szkół podstawowych z powiatu toruńskiego. Do zawodów przystąpiło 7 drużyn z naszego regionu, które zostały podzielone na 2 grupy.  W fazie grupowej reprezentacja SP 2 w Chełmży pokonała zespoły SP Łysomice 2:0 i SP Osówka 2:1. W półfinale pokonaliśmy SP Obrowo 2:0, a w finale zawodów ulegliśmy SP Mała Nieszawka 0:2. Tym samy zajęłyśmy II miejsce zdobywając srebrne medale i tytuł Wicemistrza Powiatu Toruńskiego  w Piłce Siatkowej Chłopców.

Całej drużynie należą się słowa pochwały za wspaniały sukces, którego nie byłoby gdyby nie ambicja, zaangażowanie, umiejętność radzenia sobie w trudnych momentach i walka o każdy punkt. Jeśli ktoś miał możliwość obejrzenia chociaż kilku akcji naszego zespołu może potwierdzić, że nie byłoby tego sukcesu gdybyśmy nie mieli w drużynie Wojtka Więcławskiego – najlepszego zawodnika tego turnieju. Wojtek jest siatkarzem, którego umiejętności techniczne są niezwykle rzadko spotykane wśród rówieśników, nawet i tych którzy trenują siatkówkę i w bardzo dużym stopniu przyczynił się do zajęcia przez nasz zespół II miejsca. WOJTKU  dziękuję !!!!!!!!!!!

Sam Wojtek nie zdobyłby medalu, gdyż siatkówka jest grą zespołową. Do sukcesu naszej reprezentacji przyczynili się również: Jakub Warjas, Jakub Życiński, Kordian Zieliński, Mateusz Kuczma, Dominik Zieliński, Jakub Zygarski, Maksymilian Kuligowski, Franciszek Smyczyński.

Autor: Mariusz Bogalecki