Bomb(k)owe Mikołajki

Tegoroczne Mikołajki uczniowie klas Va i Vc spędzili w toruńskim Centrum Chemii w Małej Skali. Tym razem piątoklasiści wzięli udział w warsztatach świątecznych w czasie, których samodzielnie srebrzyli bombki próbą Tollensa.

Nie było to proste zadanie, ponieważ wcześniej musieli przeprowadzić eksperyment, którego efektem końcowym było wytworzenie srebra. Była to świetna okazja do nauki, a przy tym wspaniała zabawa. Przy okazji 6 grudnia nie mogliśmy odpuścić poszukiwań św. Mikołaja i spaceru po pięknie przystrojonej na świąteczny czas toruńskiej starówce. Po powrocie z wycieczki zostały cudowne wspomnienia, ponieważ mogliśmy poczuć świąteczną atmosferę oraz (oczywiście) samodzielnie wykonane bombki, które będą cieszyć nasze oczy, kiedy wkrótce zawisną na choince.

A.Kaźmierczak, M. Przybyszewska, K. Brodzka