Pomagamy...

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W naszej szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu, którego członkami są w większości uczniowie klas VIII. Postanowiliśmy uczcić ten dzień kilka dni wcześniej, organizując kolejną akcję charytatywną.

W poniedziałek 2.12.2019r. wolontariusze sprzedawali samodzielnie przygotowane i upieczone pyszne ciasta. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na potrzeby podopiecznych Hospicjum „Nadzieja” w Toruniu. Dziękujemy rodzicom za wsparcie wysiłków kulinarnych młodzieży! Podziękowania również dla Rady Rodziców za finansową pomoc.

Tego samego dnia postanowiliśmy pomóc też osobom chorym i niepełnosprawnym - podopiecznym Stowarzyszenia Sursum Corda poprzez udział w kampanii charytatywnej „Świąteczne Kartki Dobroczynne”.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział w naszej akcji.

Pamiętajmy – warto pomagać!

Autor: Izabela Swinarska-Ficerman