Lekcja w-f 8b w Jump Arenie

Klasa 8b, 6 listopada wybrała się do Torunia na Jump Arenę, na inną niż zwykle lekcję wychowania fizycznego.

Nasz wyjazd do Torunia rozpoczęliśmy wizytą w toruńskim schronisku dla zwierząt. Zawieźliśmy tam karmę i akcesoria zebrane przez uczniów naszej szkoły. Akcję przeprowadziło nasze szkolne koło wolontariatu, a my w imieniu całej szkolnej społeczności przekazaliśmy zebrane rzeczy pracownikom schroniska.

Następnie pojechaliśmy na Jump Arenę, gdzie po krótkim szkoleniu i rozgrzewce, wzięliśmy udział w lekcji wychowania fizycznego innej niż zwykle, bo na trampolinach. Były skoki, przeskoki, walki na równoważniach, gra w badmintona, kosza ( wszystko skocznie), a co odważniejsi próbowali salt w miękkie gąbki.

W drodze powrotnej rozmawialiśmy o dzisiejszym wyjeździe, mamy dwa wnioski: 1. warto pomagać, jeśli ktoś myśli o nowym zwierzątku do domu, to prosimy rozważyć opcję adopcji zwierzaka ze schroniska; 2. szukajmy alternatywy dla komputera i siedzenia w domu, każdy ruch jest zdrowy i fajnie szukać nowych rozwiązań, żeby ruszyć się z domu, żeby poćwiczyć, bawiąc się przy tym!

Autor: Małgorzata Sadzikowska