Projekt edukacyjny „The wild animals”

Październik jest uznawany Miesiącem Dobroci dla Zwierząt, zaś 4 października obchodzi się Dzień Zwierząt oraz ekologii i ekologów. W tym roku skupiliśmy się na zwierzętach dziko żyjących w różnych środowiskach egzotycznych, chcąc zwrócić uwagę na problem zagrożonych gatunków i potrzebę ich ochrony.

Z tej okazji uczniowie klas 3a i 3b przygotowali plakaty dotyczące dzikich zwierząt z uwzględnieniem środowiska ich życia i upodobań żywieniowych. Na parterze szkoły można podziwiać projekty w powstałej galerii. Uczniowie wykazali się bogatą wyobraźnią i ciekawą inwencją. Plakaty są kolorowe, ciekawe i przybliżają życie zwierząt żyjących dziko w dżungli, na sawannie, w morzach i oceanach.

Uczniom należy pogratulować pomysłowości i zaangażowania, zaś rodzicom dziękujemy za pomoc.

Autor: Karolina Brodzka