Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Mój krajobraz- współtworzę i chronię

20 października przypada Europejski Dzień Krajobrazu. Obchodzi się go, aby uświadomić społeczeństwu, a zwłaszcza młodym pokoleniom jak ważną rolę pełni otaczająca nas przestrzeń oraz jaki wpływ ma działalność człowieka na jej tworzenie.

Z tej okazji uczniowie klas 3a i 3b na zajęciach plastycznych pod kierunkiem p. M. Przybyszewskiej wykonywali plakaty przedstawiające piękno polskiego krajobrazu. A w sobotę 19 października grupa uczniów z klas III- VI wybrała się na spacer krajobrazowy do Grodna. Uczniowie pokonali pieszo11 przystanków ścieżki historyczno- przyrodniczej w Grodnie. Przewodnikiem była p. Maria Więcławska – nauczycielka geografii, która opowiedziała uczniom o tajemnicach grodzieńskiego lasu. Uczniowie poznali gatunki fauny i flory okolic Grodna, zobaczyli siedlisko ols, odwiedzili miejsce pradawnej osady z epoki żelaza, podziwiali piękno natury oraz wykonywali zadania wymagające zastosowania wiedzy w praktyce. Na zakończenie wyprawy grupa gościła w Ośrodku Wypoczynkowym ,,Grodno”. Tam zmęczeni wędrowcy upiekli przy  ognisku kiełbaski i aktywnie relaksowali się na pięknym terenie ośrodka. To była wspaniała wyprawa. Miło nam, że do grupy dołączyli rodzice uczniów z klasy 3a.

Dziękujemy pani Darii Batkowskiej za gościnne przyjęcie nas w Ośrodku w Grodnie.

Autor: Maria Grubecka