Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

ZASADY KORZYSTANIA Z POSIŁKÓW W STOŁÓWCE SZKOLNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 w CHEŁMŻY

I PODSTAWA PRAWNA:

Art. 67a ustawy o systemie oświaty (Dz.U. z 2004r. Nr 256, poz.2572 z późn. zm.)

II. UPRAWNIENIA DO KORZYSTANIA ZE STOŁÓWKI:

1. Ze stołówki szkolnej mogą korzystać uczniowie kl. I-VIII, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz pracownicy szkoły.

2. Ze stołówki korzystają uczniowie wnoszący opłaty indywidualnie lub których dożywianie finansuje MOPS, GOPS lub inni sponsorzy.

3. Zgodnie z zarządzeniem wyżej wymienieni, zapisywani są na obiady na początku                            lub w trakcie roku szkolnego, po uprzednim zgłoszeniu tego faktu w świetlicy szkolnej.

III. ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY:

.

1.Cena jednego obiadu dla uczniów ustalana jest przez dyrektora szkoły w porozumieniu                    z organem prowadzącym.

IV. OPŁATY:

1. Odpłatność za obiady za dany miesiąc uiszczana jest w świetlicy szkolnej do10-go każdego miesiąca.

V. ZWROTY ZA OBIADY:

1. Zwrot poniesionych kosztów może nastąpić z powodu choroby, wycieczki lub innych przyczyn losowych, jeżeli nieobecność ucznia wynosi jeden dzień lub dłużej.

2. Nieobecność ucznia musi być zgłoszona przez rodzica (opiekuna) w świetlicy lub     sekretariacie szkoły.

3.W szczególnych przypadkach, gdy uczeń lub rodzic dokonujący wpłaty na początku miesiąca zgłasza nieobecności w ściśle określonych dniach tygodnia, pobierana jest opłata pomniejszoną o kwotę za zgłoszone dni.

4. Dzień w którym zgłasza się nieobecność dziecka na obiadach nie zostaje odliczony.

5. Nieuzasadniona lub niezgłoszona nieobecność na posiłku nie podlega zwrotowi kosztów.

VI.WYDAWANIE POSIŁKÓW:

1. Posiłki wydawane są w godz. 11.30-11.45  i  12.30-12.45.

2.Posiłki mogą być wydawane przed godz. 11.30 oraz po godz. 12.45 po wcześniejszym zgłoszeniu przez wychowawcę intendentce o planowanej wycieczce lub wyjściu, co najmniej jeden dzień wcześniej.

3. Na stronie internetowej szkoły i przed stołówką wywieszony jest jadłospis.

4. Posiłki przygotowywane są zgodnie z obowiązującymi przepisami, zasadami racjonalnego żywienia i kalkulacją kosztów.

5.Ze względów sanitarnych, w czasie nieobecności dziecka, kuchnia nie wydaje rodzicom (opiekunom) obiadów na wynos.

VII. REGULAMIN JADALNI

1.W stołówce szkolnej uczniowie nie korzystają z telefonów komórkowych.

3. Podczas spożywania posiłków obowiązuje:

a)  cisza,

b)  przestrzeganie kultury jedzenia: właściwa postawa przy stoliku, prawidłowe posługiwanie się sztućcami, zwracanie uwagi na formy grzecznościowe: proszę, dziękuję,         przepraszam.

4. Po spożyciu posiłku uczniowie:

a) pozostawiają swoje miejsce  w porządku,

b) odnoszą naczynia w wyznaczone miejsce,

c) spokojnie opuszczają jadalnię szkolną.

4. Uczniowie bezwzględnie stosują się do poleceń nauczyciela.

5. Po jadalni uczniowie nie biegają, nie przepychają się, dbają o bezpieczeństwo swoje  i innych.

6. Zgłaszają nauczycielom przypadki niebezpiecznego zachowania innych dzieci.

7. O jego niewłaściwym zachowaniu poinformowany zostanie wychowawca oraz rodzice ucznia.

8. Ze względów sanitarno-epidemiologicznych podczas wydawania obiadów w jadalni mogą przebywać wyłącznie osoby spożywające posiłek  (rodzice oraz inne osoby proszone  są  o niewchodzenie do stołówki podczas obiadu).

VIII. O wszystkich sprawach związanych z organizacją pracy stołówki, decyduje dyrektor szkoły.