• Odwiedziny: 4420917

Imieniny: Ilony, Jerzego

Najlepszy Absolwent 2018/2019

Michał Bazanowski –uczeń klasy VIIIa

Osiągał celujące i bardzo dobre wyniki w nauce. W klasie VI zdobył tytuł „Prymusa Szkoły” uzyskując najwyższą średnią ocen – 5,82 oraz wzorową ocenę zachowania. Klasę VIII ukończył ze średnią 5,50 i wzorową oceną zachowania.

Michał jest niezwykle ambitny i pracowity. Brał udział w wielu konkursach przedmiotowych: z j.polskiego, j.angielskiego i matematyki. Jest finalistą Konkursu Przedmiotowego z Biologii. Brał udział w konkursie z matematyki na szczeblu rejonowym.

Jest uczniem o bardzo wysokiej kulturze osobistej, uczynnym, serdecznym w stosunku do rówieśników.

Michał jest utalentowany artystycznie. Reprezentował szkołę w wielu międzyszkolnych i powiatowych konkursach recytatorskich. W roku szkolnym 2016/2017 zdobył I miejsce w kategorii klas V – VI w XVII Powiatowym Konkursie Interpretacji Poezji i Prozy Polskiej w Warszewicach, a w roku szkolnym 2017/2018 zajął II miejsce w Konkursie Interpretacji Teatralnych w Baju Pomorskim oraz III miejsce w Konkursie Poezji Anglojęzycznej w Toruniu.

Ze względu na swoje szczególne predyspozycje często proszony był o recital wiolonczelowy na terenie szkoły, jak i w środowisku. Reprezentował naszą placówkę  na Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Fryderyku Chopinie w Szafarni, zdobywając tam wyróżnienie.

Michał ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia w Chełmży. Odnosi sukcesy w konkursach wiolonczelowych m.in. zajął i miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Młodego Wiolonczelisty w Sochaczewie, III miejsce w XV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie (Łomianki) oraz XXV Ogólnopolskich Konfrontacjach Wiolonczelowych im. Zdzisławy Wojciechowskiej w Bydgoszczy. Zdobył I nagrodę w VI Spotkaniach Młodych Wiolonczelistów w Ełku, V nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Wiolinistycznym im. Bohdana Warchala w Dolnym Kubinie na Słowacji.  Zagrał w CKK Jordanki podczas Powiatowego Koncertu z okazji Dnia Życzliwości. W czasie Dni Inowrocławia wystąpił z Inowrocławską Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Aleksandra Grefa.

Solowe występy recytatorskie i  muzyczne Michała wzbudzają zachwyt i podziw.

Autor: Grażyna Konieczek