VII Powiatowe Potyczki z Języka Polskiego

27.03.2019r. W.Winiarska z kl. VIa, E.Zielniewski i F.Smyczyński z VIb reprezentowali naszą szkołę w VII Powiatowych Potyczkach z Języka Polskiego zorganizowanych przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Chełmży i Gminne Biblioteki Publiczne powiatu toruńskiego.

Nasz zespół rywalizował z 8 innymi drużynami ze szkół podstawowych. Uczniowie poprawiali błędy językowe. Musieli wykazać się znajomością ortografii, kreatywnością, tworząc opowiadanie z podanymi wyrażeniami, odwagą – czytając głośno fragment książki przed publicznością i odgrywając scenki przedstawiające związki frazeologiczne. Poza tym były zadania z homonimami, paronimami, wyrazami pochodzenia obcego. Mimo że nasi reprezentanci nie zajęli czołowych miejsc, wrócili zadowoleni, bogatsi w doświadczenia i książki, które otrzymali wszyscy uczestnicy potyczek.

Autor: Izabela Swinarska-Ficerman