Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Eugeniusze z klasy 2 b na tropie...

Dzisiejsze zajęcia były poświęcone tematowi ,,Czy nasza miejscowość jest atrakcyjna dla turystów?”.  Uczniowie wykazali się znajomością ciekawych miejsc naszego miasta.

Odkryli pomnik przyrody znajdujący się przy ul. Dąbrowskiego1. Dzisiaj mierzyli pierśnicę skupiska lip na boisku naszej szkoły. Najgrubsza z nich ma obwód 2m 80 cm. Aby stać się pomnikiem przyrody musi osiągnąć obwód 300 cm.  Dzieci z pomocą nauczyciela oszacowały jej wiek na około 120 lat, wykorzystując wykres do odczytywania wieku drzew. Orientowały plan miasta według kompasu i za pomocą dalmierza mierzyły odległości. Przeprowadziły wywiad z właścicielką sali bankietowej ,,FINEZJA” panią Kingą Blacharską na temat oferty gastronomicznej dla grup turystycznych. Obliczały przykładowy koszt przyjazdu turysty do Chełmży. Wspaniałą niespodzianką był wyśmienity deser, którym nas poczęstowano oraz  upominki dla każdego ucznia. Notesy i długopisy przydadzą się do prowadzenia notatek i zapisywania obserwacji. Serdecznie dziękujemy pani Kindze za zaproszenie, rozmowę i przygotowane atrakcje.

Eugeniusze z klasy 2b z wychowawczynią

Autor: Maria Grubecka