"Profesorek Wodorek i Superbohaterowie"

Aktorzy teatru Pomarańczowy Cylinder zaprosili uczniów klas 0-4 do niezwykłego laboratorium szalonego profesorka Wodorka. Był to edukacyjny spektakl interakcyjny, którego celem było przedstawienie uczniom zagadnień związanych z profilaktyką higieny, zdrowego stylu życia i wybranych uzależnień.

Przedstawienie było pełne żartów i skeczy, a jednocześnie traktowało o rzeczach istotnych, które dotyczą każdego z nas. Dowiedzieliśmy się, że superbohaterów można spotkać w każdym domu i są to np.: czapka, szalik czy szczotka do zębów.  Wodorek nie tylko mówi, ale pokazuje też dzieciom, jak negatywne skutki  może wywołać lekkomyślność, niewłaściwe odżywianie się czy brak odpowiedniej higieny. Przy tej okazji zabawny naukowiec przyjrzał się czy wszystkie rączki są na pewno czyste J.Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość wzięcia udziału w jednym ze skeczy i wcielenia się w rolę muzyków w szalonej orkiestrze. Udział w przedstawieniu był wspaniałą zabawą , a jednocześnie okazją do poznania nowych, istotnych zagadnień.

Autor: Karolina Brodzka