XXVIII ZIMA Z KOMPASEM

Po raz kolejny nasi turyści uczestniczyli w imprezie na orientację pod nazwą "Zima z kompasem" organizowanej przez SP3 w Chełmży oraz Klub Imprez na Orientację  "SKARMAT" w Toruniu. W sobotę 9 lutego wyruszyli na trasy marszowe wyznaczone w lesie nad jeziorem Grodno.

Troje uczniów klas siódmych wystartowało po raz pierwszy samodzielnie w kategorii TT ( trasa dla niezaawansowanych lub ur. w latach 2003 - 2005) i jak na pierwszy raz poradzili sobie świetnie. Pozostali uczestnicy wyruszyli na trasę szkoleniową, w której zajęli pierwsze miejsce. Piękne zimowe okoliczności przyrody sprzyjały nauce i zabawie z mapą i kompasem. Po powrocie do Chełmży na turystów czekała gorąca grochówka i nagrody.

Autor: Wiesława Burandt-Dejewska