OSTATNIE POŻEGNANIE PANA TADEUSZA DĄBROWSKIEGO

W imieniu dyrekcji, nauczycieli i całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmży z ogromnym żalem żegnam Pana Tadeusza Dąbrowskiego, długoletniego nauczyciela i dyrektora naszej placówki, inspektora oświaty w mieście, naszego emerytowanego Kolegę.

Niespełna dwa miesiące temu, na uroczystości 120 – lecia naszej szkoły ze wzruszeniem wyczytywałam Pańskie nazwisko i wypatrywałam Pana wzrokiem wśród tłumu zacnych Gości. Dziś wiem, że choroba nie pozwoliła przybyć na jubileusz.

Pozostała tylko pąsowa róża, a wraz z nią nostalgia za odchodzącą  kadrą pedagogiczną, doświadczoną, szanowaną, o której mówi się: „wychowawcy wielu pokoleń”.

Był Pan dla nas niedoścignionym wzorem dobrego organizatora, prawego kierownika jednostki, rzeczowego matematyka / fizyka, człowieka z klasą, zawsze szarmanckiego.

Będąc już na emeryturze przychodził Pan na spotkania z okazji Dnia Edukacji Narodowej i zjazdy absolwentów. Czuliśmy się wtedy tacy ważni, bo już od progu przyjaźnie witał się Pan z nami i pytał, jak się wiedzie, co zmieniło się od ostatniego roku. Interesował się Pan gospodarką jednostki, ciesząc się z jej sukcesów i rozwoju.

Panie Dyrektorze!

Nie spodziewaliśmy się, że niedawno nadany, nowy sztandar Szkole Podstawowej nr 2 tak szybko przywdzieje kir na znak żałoby. Dziś wszyscy składamy Panu należytą cześć i szacunek za długoletnią służbę. Proszę czuwać nad swoją „Dwójką”;  jej pracownikami i uczniami.

Żegnamy Pana z niedowierzaniem, że nie ma Go już wśród nas!

Marzanna Matyasik – dyrektor szkoły od roku 2014.