"Dziadek do orzechów"

Dnia 18.12 klasy 5 i 6 wybrały się na wycieczkę do kina na film pt: "Dziadek do orzechów i cztery królestwa". Zbiórka przed szkołą była na na godzinę 8:50.
     Gdy byliśmy na miejscu część dzieci zaopatrzyła się w przysmaki ze sklepiku kinowego.
Przed seansem odbyły się jeszcze warsztaty w sali kinowej, gdzie pani prowadząca opowiadała o rodzajach adaptacji filmowej dzieł literackich,. Mówiła nam o tym w jakich wersjach został wyemitowany ten film, kiedy pierwszy raz został nagrany oraz o aktorach którzy w nim występowali. Dzieło jest swobodną adaptacją rosyjskiego baletu Piotra Czajkowskiego.
     Po warsztatach rozpoczął się seans filmowy.  Poznaliśmy cudowną dziewczynie o imieniu Klara, która szukała jedynego w swoim rodzaju klucza, klucz tez pozwoliłby otworzyć pudełko z darem od swojej, zmarłej już, matki. W czasie poszukiwań Klara trafia do tajemniczej krainy. Tam poznaje żołnierza Filipa. Razem chcą stoczyć walkę ze złą władczynią czwartego królestwa, aby zdobyć klucz. Całość obfituje w nagłe zwroty akcji i zaskakujące zakończenie.
     Film był bardzo ciekawy,wywołał on wiele emocji i wzruszeń. Dziewczynkom szczególnie spodobały się kostiumy, a scenografia była niezwykła, wręcz magiczna. Mogliśmy wysłuchać także najsłynniejszych fragmentów dzieł rosyjskiego kompozytora-z "Jeziorem łabędzim" na czele. Staroświecki, baśniowy urok i świetna gra wybitnych aktorów sprawiły, że na długo zapamiętamy tę ekranizację.

Alicja Zielińska Vb