Przygoda z przyrodą, czyli z wizytą na Barbarce

W poniedziałkowe przedpołudnie uczniowie klasy IVc i Va wzięli udział w żywej lekcji przyrody na toruńskiej Barbarce. Zajęcia odbyły się w Szkole Leśnej, która usytuowana jest w tamtejszym kompleksie leśnym. W czasie lekcji w terenie uczniowie zgłębiali tajemnice królestwa grzybów. Rozpoznawali te jadalne i niejadalne, poznawali ich budowę, właściwości oraz istotne znaczenia dla środowiska.

Choć sezon dla grzybiarzy w pełni, my tym razem zbiorów nie możemy zaliczyć do obfitych. W zamian za to pogoda zrekompensowała nam brak grzybów i wyjątkowo dopisała , więc mogliśmy podziwiać uroki złotej, polskiej jesieni.

Nie zabrakło też alternatywnych form spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych na specjalnie do tego przeznaczonym torze do minigolfa oraz w mini parku linowym.

Po tak aktywnie spędzonym czasie wszyscy uczestnicy zgłodnieli, dlatego nie mogło zabraknąć ogniska i kiełbasek. Były wyjątkowo dobre, a okoliczności przyrody sprzyjały apetytom leśnych tropicieliZmieszany

Autor: Karolina Brodzka