„Eu-geniusz w naukowym labiryncie”

- projekt unijny, który będzie realizowany w naszej szkole.

To cykl zaplanowanych na lata 2018 – 20  zajęć pozalekcyjnych, takich jak:

• koła matematyczne, biologiczne, języka angielskiego, języka niemieckiego przygotowujące do konkursów i olimpiad przedmiotowych,
  • zajęcia rozwijające kompetencje uczniowskie w zakresie projektowania i redagowania strony internetowej, grafiki komputerowej,
  • nowością będą też treningi dla osób przedsiębiorczych, kreatywnych, potencjalnie twórczych i zaangażowanych społecznie, zarówno w klasach młodszych, jak i starszych,
  • ciekawa propozycja zajęć dodatkowych dla uczniów kl. II b poszerzona o wiedzę z zakresu geografii, przydatna do planowania działań SKKT,
  • zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze wspierające uczniów z trudnościami w nauce, szczególnie z matematyki i języków obcych.

Już w grudniu przewidujemy wycieczkę dla 50 uczestników projektu do Młyna Wiedzy w Toruniu.

Natomiast zamówiony sprzęt i pomoce dydaktyczne zapewne wzbogacą na stałe wyposażenie placówki. Czekamy na drukarki, laptopy i rzutniki multimedialne, dobry aparat fotograficzny rejestrujący nie tylko obraz, ale i dźwięk, mobilny zestaw nagłośnieniowy, mikroskopy cyfrowe, a także zestaw do zbierania  i analizowania odpowiedzi.

W ramach wsparcia projektowego nauczyciele podniosą swoje kwalifikacje oraz będą doskonalić umiejętności na warsztatach z GeoGebry, myślenia wizualnego, Drawing creation w edukacji komputerowej, przejdą szkolenie, jak wykorzystywać czujniki PASCO na lekcjach przyrody, fizyki.

Rekrutacja przebiegła pomyślnie, a od 1 października regularnie odbywać się będą zajęcia dla chętnych uczniów na wszystkich poziomach.

Zatem – Geniusze naszej szkoły – na start!

Powodzenia w realizacji zamierzeń!

Życzę satysfakcji i zaangażowania obu stron!

Wszak „...uczeń i mistrz dziwią się razem...”.

Marzanna Matyasik

– dyrektor i koordynator projektu

na poziomie szkolnym

Autor: Marzanna Matyasik