Rowerem do Grodna

22 września 2018 roku  Światowy Dzień Bez Samochodu uczniowie klasy 5c postanowili spędzić na rowerach. Choć pogoda nie dopisywała grupa wybrała się do Grodna- Miejsca Pamięci Narodowej, gdzie  w czasach hitlerowskiej okupacji zabito około 700 kobiet pochodzenia żydowskiego.

Przy pomniku upamiętniającym te okrutne wydarzenia zapalono symboliczny znicz pamięci. Następnie uczniowie udali się do Zalesia, gdzie spędzili resztę czasu. Była to wyjątkowa wycieczka. Obok zadumy nad okropieństwem II wojny światowej, uczniowie mogli spędzić to sobotnie przedpołudnie w sposób aktywny. Szczególne podziękowania uczestnicy wycieczki kierują do pani Doroty Śliwińskiej, która była opiekunem rowerowej wyprawy.

Autor: Krzysztof Dembiński