"Opowieść Wigilijna" w teatrze

W piątek- 9 XII 2016 r. uczniowie kl. IV b byli w teatrze Baj Pomorski w Toruniu na spektaklu pt. "Opowieść wigilijna" opartym na opowiadaniu Karola Dickensa. Wyreżyserował go Czesław Sieńko. Scenografia autorstwa Joanny Braun zachwyciła młodych widzów budując nastrój białych świąt, który potęgowały angielskie kolędy śpiewane przez aktorów w strojach z epoki.

"Opowieść wigilijna" rozgrywa się w scenerii XIX-wiecznego Londynu w przeddzień Bożego Narodzenia. Nastroju rodzinnych świąt nie czuje Scrooge - skąpy i nieczuły na potrzeby bliźnich biznesmen. We śnie ukazują mu się jednak trzy duchy: pierwsza zjawa pokazuje mu, jak kiedyś obchodził Boże Narodzenie; druga - Wigilię jego ubogiego pracownika; trzecia - wizję własnej śmierci i rozkradanego po niej pieczołowicie zbieranego przez lata majątku. Przerażony wizją samotnej śmierci, Scrooge pojmuje beznadziejność takiego trybu życia i nastawienia do innych ludzi. Staje się z powrotem szczodrym, serdecznym człowiekiem, jakim był za młodu.

W świątecznych nastrojach wróciliśmy do domów. I już planujemy zakup prezentów dla koleżanek i kolegów z klasy oraz dla swoich bliskich.

Autor: Alina Duda