„Czym chata bogata tym rada”

„Czym chata bogata tym rada”, „Gość w dom, Bóg w dom”, „Jak ugościsz, tak ci będą radzi”- te i wiele innych przysłów określa naszą polską, słynącą na całym świecie gościnność.

Sposób, w jaki przyjmujemy gości w domu nie zmienił się od lat, jeśli jednak chodzi o gościnność w miejscach, takich jak restauracje, kawiarnie czy hotele, to  możemy zauważyć pewne różnice. Wraz z uczniami klasy ósmych odwiedziliśmy naszą zaprzyjaźnioną szkołę aby wśród przyszłych specjalistów sztuki obsługi konsumenta, popularnie zwanych kelnerami  dowiedzieć się jakie zasady należy stosować podczas obsługi w restauracji.

Dziękujemy pani Honoracie Roczeń za piękny i wartościowy pokaz właściwego zachowania się przy stole, pani Ewie Politowskiej i panu Mateuszowi Jażdżewskiemu  za omówienie specyfiki zawodu kucharz.

Autor: Anna Borowicz