Wizyta native speakerów

9 listopada 2022r.  w ramach programu WIESCO, realizowanego w Polsce dzięki Fundacji "NIDA", Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności i Ogólnopolskiemu Stowarzyszeniu Anglistów English Teaching, gościliśmy w naszej szkole  Maureen i Marka Polczynski, którzy przyjechali do nas ze Stanów Zjednoczonych.

W czasie spotkania z uczniami na lekcjach języka angielskiego opowiadali o mieście , z którego pochodzą, czyli Milwaukee, Wisconsin, Chicago  i amerykańskiej szkole. Nie zabrakło ciekawostek o Stanach Zjednoczonych, nauki amerykańskich powiedzeń i kowbojskiego tańca. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali naszych gości, a przy okazji  mogli sprawdzić swój angielski. Wszyscy, zarówno najmłodsi – uczniowie klasy 5b,  jak i  szóstoklasiści i ósmoklasiści świetnie sobie poradzili . W czasie rozmów z uczniami, nauczycielami, dyrekcją szkoły Maureen i Mark dowiedzieli się też sporo o naszej szkole. Podczas spaceru ulicami Chełmży  mieli okazję poznać jego bogatą historię i najpiękniejsze  zakątki. Szczególny zachwyt naszych gości wzbudziła bazylika, wieża ciśnień i plaże nad jeziorem.

Wizyta native speakerów w naszej szkole odbyła się z inicjatywy p. Marii Więcławskiej, przy współpracy z p. Iwoną Pietrowską ze Szkoły Podstawowej w Zelgnie. Obie nauczycielki otrzymały wsparcie pozostałych anglistek ze swych szkół i przede wszystkim Dyrekcji. Gościny udzielił Amerykanom p. Dawid Brodzki, właściciel Hotelu Imperium w Chełmży.

Wszystkim, dzięki którym mogliśmy gościć Maureen i Marka serdecznie dziękujemy!

Autor: Maria Więcławska