„KOT W BUTACH” – powstaje szkolna śpiewogra na polską nutę!

k

Zakończył się III etap realizacji w naszej szkole projektu BAŚŃ JAKO NARZĘDZIE PRACY Z DZIEĆMI, przy współpracy z teatrem Wilama Horzycy z Torunia.

Ze względu na przedłużającą się sytuację pandemiczną, pewien cykl zajęć zdołała zrealizować dopiero klasa IV b.

Zapraszam na prezentację multimedialną o uczniach, którzy wcielali się w postaci z książki „Kot w butach” autorstwa Charles`a Perraulta, ale w swoistej interpretacji zdarzeń. Oczywiście elementem nieodzownym stała się polska muzyka instrumentalna i sztuka ludowa, jako nawiązanie do naszych tradycji, obrzędowości, tożsamości narodowej. Bohaterów baśni przenieśliśmy do wiejskiej zagrody i starego pałacu, aby wspólnie posłuchać szelestu liści w gaju, szumu spiętrzonej wody przez koło młyńskie, łopotu śmigieł drewnianego wiatraka, śpiewu żniwiarzy i utyskiwań kobiet w polu, zatańczyć poloneza i uwrażliwić na piękno, dobro, wpływać na emocje.

Efektem wykorzystania baśni jako narzędzia w pracy dydaktyczno - wychowawczej będą zaplanowane warsztaty teatralne w wybranych obiektach Bierzgłowa i Zamku Bierzgłowskiego, inspirowane naszym własnym scenariuszem pt. „Kot w butach – czyli jak spryt może odmienić zły los i jak ważna jest przyjaźń. Śpiewogra na polską nutę!”

Przygotowania do profesjonalnego nagrania filmu rozpoczniemy wiosną.

Naszym opiekunem merytorycznymbędzie nie kto inny, jak sam reżyser, pedagogiobecny dyrektor artystyczny Teatru Wilama Horzycy z Torunia – pan Paweł Paszta.

Czas szybko mija, więc oczekujcie na dalsze wieści z planu zdjęciowego...

Zespół klasy IV b

z Marzanną Matyasik.