ŚNIADANIE DAJE MOC

Nasza Szkoła w bieżącym roku szkolnym tradycyjnie przyłączyła się do ogólnopolskiego programu ŚNIADANIE DAJE MOC, będącego elementem edukacji zdrowotnej. Każda z klas przygotowała zdrowe śniadanie.

Najważniejszymi celami tego programu są:

• zwiększenia świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka,
  • przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Organizatorem programu „Śniadanie Daje Moc” jest Partnerstwo dla Zdrowia oraz Instytutu Matki i Dziecka.

Dzieci z klas  I-III na lekcjach dowiadywały się o konieczności racjonalnego odżywiania się, poznawały 12 zasad zdrowego żywienia, przypominały sobie Piramidę Zdrowego Żywienia oraz rolę warzyw i witamin w codziennym jadłospisie. Każda z klas przygotowała zdrowe śniadanie. Były to zdrowe, kolorowe i apetyczne kanapki. Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Dzieci nabrały dużo energii
i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania.

Autor: Karolina Brodzka