„Wielkanoc na Kujawach”

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, naszą szkołę odwiedzili muzycy z Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie mieli okazję wysłuchać audycji muzycznej nawiązującej do tradycji wielkanocnych na Kujawach.

Dowiedzieliśmy się  czego nie może zabraknąć w kujawskiej święconce i jaka muzyka rozbrzmiewa na Kujawach w okresie świątecznym.  W rytm tańców regionalnych: oberka i kujawiaka powitaliśmy pierwsze oznaki wiosny, której jednym z symboli jest właśnie Wielkanoc. Spotkanie muzyczne było również okazją do podziwiania ludowego stroju kujawskiego oraz słuchania muzyki na żywo, granej na klarnecie i akordeonie.

Dzieci mogły brać czynny udział w wielkanocnym muzykowaniu, co sprawiło im wiele radości, a przy okazji zgłębiło wiedzę na temat regionalnych tradycji oraz muzyki ludowej.

Autor: Karolina Brodzka