INFORMACJE O AKTYWNOŚCI ŚRODOWISKOWEJ I ARTYSTYCZNEJ NASZYCH UCZNIÓW

1. Poczet sztandarowy godnie reprezentował naszą szkołę podczas obchodów nadania imienia bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego Gimnazjum nr 1 w Chełmży w dniu 14 października 2014 roku. Para taneczna: Agata Szwaja i Fryderyk Sawiński z klasy VI a, jednocześnie podopieczni Szkoły Tańca „Pyras” uświetnili tę uroczystość i zatańczyli walca wiedeńskiego do melodii z filmu „Noce i dnie”. Wystąpił też Chór Międzyszkolny „Młoda Chełmża”, którego członkami są nasi uczniowie i absolwenci.

2. W dniu 16 października skorzystaliśmy z zaproszenia Klubu „Niteczka” w Chełmży, aby uczestniczyć w uroczystości 20 – lecia istnienia działalności artystycznej grupy.   Z krótkim recitalem wiolonczelowym wystąpił Michał Bazanowski z IVa, jednocześnie uczeń Szkoły Muzycznej I st. w Chełmży z klasy p. Wojciecha Okurowskiego.

Jesteśmy dumni ze swoich uczniów, którzy sławią dobre imię naszej placówki.

Autor: Marzanna Matyasik