XXIV Zima z Kompasem

zima

W sobotę, 17 stycznia 2015r., po raz kolejny członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego przy SP 2 wzięli udział w turystycznej imprezie na orientację „XXIV Zima z Kompasem”. Uczestnikami imprezy byli uczniowie klas trzecich, czwartych a nawet pierwszych. Zdecydowana większość dzieci po raz pierwszy uczestniczyła w tego typu imprezie. Wszyscy startowali w kategorii TP – trasa dla początkujących. Zadanie młodych turystów polegało na pokonaniu trasy i odnalezieniu w terenie za pomocą mapy, tak zwanych punktów kontrolnych - PK. Uczniowie pod okiem doświadczonych instruktorów uczyli się sztuki orientowania map w terenie.Trasy zostały ustawione na terenie miasta i w okolicy Jeziora Chełmżyńskiego. Po pokonaniu całej trasy czekał na nas w szkole ciepły posiłek i upominki.

Wszystkim bardzo podobała się ta forma ciekawego spędzania czasu.

Organizatorami imprezy byli: Szkoła Podstawowa nr 3 w Chełmży i Klub Imprez na Orientację „SKARMAT” z Torunia.

Autor: Bożena Majewska